Jan Trampota

308947. Bárky

popis: Litografie, 35x45 cm. Signováno vpravo dole tužkou Jan Trampota. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1889 - 1942
Narozen v Praze. Studoval UMPRUM v Praze u profesorů Jana Preislera a Emanuela Dítě. Člen Osmy a SVÚ Mánes. Počátky jeho díla byly ovlivněny kuboexpresionismem a fauvismem, dospěl k osobitým krajinám pastelových barev. V pozdějších pracích se projevuje vliv francouzského krajinářství, jenž vyvrcholil po jeho pobytu v Normandii. Byl krajinářem a figuralistou. Inspirovala ho příroda Orlických hor.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 580 000 Kč.

dražba ukončena: 12.06.2021 20:09:51

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 1 400 Kč