Jan Tichý - Věž

Olej na plátně, Signováno vpravo dole J. Tichý 2016. Rámováno.

Nejdelší strana: 125 cm

Olej na plátně, 120x60 cm. Signováno vpravo dole J. Tichý 2016. Rámováno.

Téma archiektury patří k pilířům tvorby Jana Tichého. Dominující architektonický prvek pojatý v teplých tónech vystupuje z pozadí, ve kterém autor uplatnil svůj nezaměnitelný rukopis, pro který jsou typické precizní jemné tahy štětce a dodává tak kompozici lehkost. Jan Tichý se řadí k předním českým malířům jejichž tvorba má stabilně vysokou kvalitu, která je právem ceněna na evropském trhu. Dílo doporučujeme pozornosti sběratelům současného českého umění.

o autorovi: 1962
Narodil se v Kolíně v rodině ak. mal. Karla Tichého. Studoval AVU u profesora Jiroudka a poté Královskou akademii v Antverpách. Ve své tvorbě se věnuje malbě, kresbě, autorskému porcelánu a má řadu realizací v architektuře. Jeho díla vlastní světové galerie i soukromí sběratelé umění v ČR i v zahraničí. Od roku 1997 působí jako pedagog na prestižní Výtvarné škole Václava Hollara v Praze. Na aukčním trhu se jeho díla vyskytují zcela vyjímečně.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 130 000 Kč

velký formát
128464. Věž
Zbývá:19 dnů, 14 hodin
Konec dražby:20.11.2024 21:02:00
Vyvolávací cena:10 000 Kč