Jan Stratil - Po koupeli II

Olej na plátně, 70x70 cm. Signováno vpravo dole Jan Stratil 89. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1953
Malíř, kreslíř, pedagog. Studoval na SPŠG v Praze, SUPŠ v Uherském Hradišti, pak AVU v Praze u prof. Součka. Pedagogicky působil na SUPŠ v Uherském Hradišti a ZUŠ v Olomouci. Ve volné tvorbě se soustřeďuje na figuru, zejména ženské akty a portréty v melancholickém tónu, vytvářené staromistrovskou technikou. Jako protiklad působí pozadí s antickými či renesančními motivy, kompozice vyznívají iluzivně a hyperrealisticky. Je členem UVU Olomoucka a SVUM Hodonín. Od r. 1987 pravidelně vystavuje v Bernu (Švýcarsko) a v Austrálii. Jeho práce jsou zastoupeny v mnoha oblastních galeriích.

28918. Po koupeli II
Dražba ukončena:27.02.2019 21:12:33
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 400 Kč