Jan Stratil - Dívka

Olej na plátně, 30x30 cm, signováno vpravo dole Stratil, olištováno

o autorovi: 1953
Malíř, kreslíř, pedagog. Studoval na SPŠG v Praze, SUPŠ v Uherském Hradišti, pak AVU v Praze u prof. Součka. Pedagogicky působil na SUPŠ v Uherském Hradišti a ZUŠ v Olomouci. Ve volné tvorbě se soustřeďuje na figuru, zejména ženské akty a portréty v melancholickém tónu, vytvářené staromistrovskou technikou. Jako protiklad působí pozadí s antickými či renesančními motivy, kompozice vyznívají iluzivně a hyperrealisticky. Je členem UVU Olomoucka a SVUM Hodonín. Od r. 1987 pravidelně vystavuje v Bernu (Švýcarsko) a v Austrálii. Jeho práce jsou zastoupeny v mnoha oblastních galeriích.

13433. Dívka
Dražba ukončena:25.10.2017 18:22:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 07.10.2017 22:22:49 411