Václav Špála - 1926

Detail položky

Detail položky

Kresba, 20x13 cm. Monogramováno vlevo dole tužkou V. Šp. 26. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Papír mírně poškozen.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: 1885-1946
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval školu uměleckého zámečnictví v Hradci Králové, dále v soukromé škole Ferdinanda Engelmüllera, na UMPRUM v Praze kurz ornamentální kresby (Emanuel Krescenc Liška) a na AVU v Praze (Vlaho Bukovac, Franz Thiele). Dostal pokyn odejít, neboť "pracoval po celý rok mimo školu a směřoval k odchylným, v rámci školy neležícím uměleckým cílům". V počátcích své tvorby byl ovlivňován zahraničními umělci (Munch, Cézanne, van Gogh), posléze i kubisty. Ve 20. letech 20. století začal malovat krajiny (zelené a modré období), později kytice a zátiší. Byl členem skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes, podílel se na výtvarné aktivitě Osmy. Jeho práce patří mezi nejvyhledávanější díla českých moderních umělců.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 10 200 000 Kč.

vydraženo
37150. 1926
Dražba ukončena:13.11.2019 19:18:42
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
5 500 Kč 13.11.2019 19:13:42 6056
5 000 Kč limit (13.11.2019 19:13:41) 2505
4 900 Kč limit (13.11.2019 19:13:19) 2505
4 800 Kč limit (13.11.2019 19:13:18) 6056
4 600 Kč limit (13.11.2019 19:12:28) 2505
4 500 Kč limit (13.11.2019 19:12:27) 6056
4 400 Kč limit (13.11.2019 19:09:51) 6056
4 300 Kč 13.11.2019 19:08:19 2505
4 200 Kč limit (13.11.2019 19:08:18) 6056
3 800 Kč limit (13.11.2019 19:06:13) 6056
3 700 Kč limit (13.11.2019 19:06:12) 2505
3 300 Kč limit (13.11.2019 19:05:07) 2505
3 200 Kč limit (13.11.2019 19:05:06) 6056
3 000 Kč limit (13.11.2019 19:04:17) 2505
2 900 Kč limit (13.11.2019 19:04:16) 6056
2 800 Kč limit (13.11.2019 19:03:34) 6056
2 700 Kč 13.11.2019 19:03:06 2505
2 600 Kč limit (13.11.2019 19:03:05) 2221
2 100 Kč limit (13.11.2019 19:02:50) 2221
2 000 Kč limit (13.11.2019 19:02:49) 6056
1 800 Kč limit (13.11.2019 19:02:21) 2221
1 700 Kč 13.11.2019 19:02:22 6056
1 600 Kč limit (13.11.2019 18:49:00) 2221
1 500 Kč 13.11.2019 7:07:46 2985
1 400 Kč 12.11.2019 15:15:40 318
1 300 Kč 11.11.2019 22:44:33 6056
1 200 Kč 11.11.2019 20:50:19 2985
1 100 Kč 11.11.2019 1:05:26 238
1 000 Kč 07.11.2019 9:48:51 849