Jan Slavíček - Zátiší s hruškami

Olej na kartonu, 20x34 cm. Signováno vlevo dole J. Slavíček. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Pozdější ateliérová signatura.

Nejdelší strana: 45 cm

Olejomalba představuje vynikající ukázku tvorby Jana Slavíčka, jejíž podstatnou složku tvoří zátiší. Autor soustředil svou pozornost na zobrazení všedního zátiší, které se skládá z volně položených hrušek v misce a na stole. Výjev je zasazen do teplých odstínů zemité palety, kde se výrazně vymezuje zářivý okr a jasnější oranžové a žluté tóny. Pečlivá malba je kladena na podložku splývavými tahy, které modelují objem plodů a pozadí. Jedná se o ztvárnění každodennosti provedené s velkým mistrovstvím a citem pro předání její krásy. U tohoto působivého díla vysoké sběratelské kvality od Jana Slavíčka lze jedině očekávat rostoucí hodnotu.

o autorovi: 1900 - 1970

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 480 000 Kč

posouzeno znalcem
123478. Zátiší s hruškami
Zbývá:6 dnů, 20 hodin
Konec dražby:25.09.2024 21:17:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:4 900 Kč