Olej na plátně, 32x41 cm. Signováno vpravo dole J. Slavíček. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Jan Slavíček se vedle krajinářské tvorby věnoval také zátiší, k jehož zástupcům patří i předložený výjev s košíkem a broskvemi. Slavíček se zde prezentuje jako vnímavý kolorista s citem pro výběr nenucených kompozic. Zátiší s broskvemi koncipoval v linii mírné diagonály, která ladí s tvary proutěného košíku a dodává obrazu náznak pohybu. Pozornost přitahuje autorova práce s paletou a technikou. Slavíček zůstává věrný svému atraktivnímu uvolněnému, ale nevyzývavému rukopisu, který místně ponechává znatelné stopy po doteku nástroje. Koloristické schopnosti se projevují zejména v mistrném propojení studených a teplých odstínů. Obraz působí nejen realistickou přesvědčivostí, ale také jemným sladěním kompozice a barevného řešení. Jde o práci nepopiratelných kvalit s vysokou sběratelskou hodnotou.
Nejdelší strana: 49 cm
o autorovi: 1900 - 1970
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 480 000 Kč