Jan Slavíček - Zátiší

Olej na kartonu, 30x35 cm. Signováno vlevo dole J. Slavíček. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 45 cm

Zátiší patřilo k oblíbeným námětům tvorby Jana Slavíčka, jehož vynikající ukázkou je předložená malba. Díváme se na kompozici komponovanou ze všedních předmětů, kde dominantu tvoří láhev s bílou konvicí po levé straně. Dílo ukazuje autora jako mistra pozorování krásy každodennosti a jeho smysl pro zachycení zátiší pomocí intenzivní barevné palety. Na pozadí tlumených odstínů se jasně vymezuje sytá červená barva a reflexy zelených tónů, které prosvětluje běloba. Tvorba Jana Slavíčka patří ke stabilně vysoce žádaným akvizicím a doporučujeme ji jako skvělou investici do umění domácí moderny.

o autorovi: 1900 - 1970

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 480 000 Kč

posouzeno znalcem
128555. Zátiší
Zbývá:5 dnů, 11 hodin
Konec dražby:27.11.2024 20:52:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 400 Kč