Olej na plátně, 38x50 cm. Signováno vpravo dole J. Slavíček. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu přípis.
Díváme se na velice zajímavou ukázku tvorby Jana Slavíčka, syna nejvýznamnějšího českého krajináře přelomu 19. a 20. století Antonína Slavíčka. Při pohledu na předložený obraz můžeme říct, že tady Jan Slavíček navazuje na impresionistickou tradici svého otce, kdy zobrazuje kompozici zalitou slunečním světlem, které proniká přes větve stromů a prosvětluje zem. Fialové tóny stínů se jemně střídají se světlem a vytváří harmonii barevné kompozice obrazu, kde převažují pastelové odstíny a zelená barva vegetace. Do tohoto prostoru je zasazen hrad, který jako by pozoroval odehrávající se hru slunečních paprsků. Pozadí kompozice jemně prosvětluje obloha s kupícími se mraky. Jedná se o velice kvalitní ukázku tvorby umělce, kterou doporučujeme jako skvělou finanční investici a vynikající akviziční příležitost pro sbírku domácí krajinomalby.
o autorovi: 1900 - 1970
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 480 000 Kč