Olej na kartonu, 50x70 cm. Monogramováno vpravo dole S. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Výrazná, až expresionisticky pojatá krajinomalba spadá do umělcova raného období. Za využití výrazných barev a rychlých tahů štětcem autor vyjádřil syrovost probouzející se přírody. Specifické postavení stromoví v popředí kompozice ukazuje na autorův rodící se osobitý rukopis. Jan Slavíček zdědil malířský talent po svém otci Antonínu Slavíčkovi a v mnohém navázal na jeho odkaz, přesto se nebál jít vlastní cestou a hledat své vlastní výtvarné vyjádření. Obraz je zajímavou sběratelskou akvizicí.
o autorovi: 1900 - 1970
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 480 000 Kč