Jan Slavíček - Jaro u samoty

Olej na kartonu, 50x70 cm. Monogramováno vpravo dole S. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

Olej na kartonu, 50x70 cm. Monogramováno vpravo dole S. Rámováno. Výrazná, až expresionisticky pojatá krajinomalba spadá do umělcova raného období. Za využití výrazných barev a rychlých tahů štětcem autor vyjádřil syrovost probouzející se přírody. Specifické postavení stromoví v popředí kompozice je signifikantní s krajinomalbou vystavenou pod číslem 58452 a ukazuje na autorův rodící se osobitý rukopis. Jan Slavíček zdědil malířský talent po svém otci Antonínu Slavíčkovi a v mnohém navázal na jeho dokaz, přesto se nebál jít vlastní cestou a hledat své vlastní výtvarné vyjádření. Obraz je zajímavou sběratelskou akvizicí.

o autorovi: 1900 - 1970

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 480 000 Kč

58529. Jaro u samoty
Dražba ukončena:28.04.2021 21:13:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:8 500 Kč