Litografie, 206/300, 30x42 cm, rám, zaskleno, signováno vpravo dole.
1900 Praha,1970 Praha
Syn Antonína Slavíčka. Akademie výtvarných umění, Praha (profesor Vratislav Nechleba, Otakar Nejedlý, Jan Preisler, Max Švabinský), člen SVU Mánes - řada studijních cest do Francie, Korsiky, Itálie, Španělska, Anglie, Řecka. Dílo: zátiší, krajinomalba, pohledy na Prahu, realistická smyslová malba