Jan Šafránek (*1910) - Rodina

Olej na plátně, 100x80 cm. Signováno vpravo dole J. Šafránek 69. Nerámováno.

Pozn.: Dílo pochází z pozůstalosti manželky autora.

Nejdelší strana: 100 cm

o autorovi: 1910 – 1981
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na Škole bytového průmyslu v Praze a na UMPRUM u A. Strnadela, J. Bendy a A. Hofbauera. Byl pedagogem na SPŠ keramické v Karlových Varech a ředitelem Galerie výtvarného umění v Karlových Varech. V malbě se zaměřil na krajinu v okolí Karlových Varů a na studie květin. Zabýval se také tvorbou plakátů. Vystavoval se západočeskými výtvarníky, jeho práce se nalézají v západočeských galeriích.

111773. Rodina
Dražba ukončena:11.02.2024 20:27:40
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 11.02.2024 20:24:40 14522
500 Kč 05.02.2024 11:36:46 831