Jan Šafránek (*1910) - Portrét ženy

Olej na plátně, 65x53 cm. Signováno vpravo dole J. Šafránek 73. Rámováno.

Nejdelší strana: 79 cm

o autorovi: 1910 – 1981
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na Škole bytového průmyslu v Praze a na UMPRUM u A. Strnadela, J. Bendy a A. Hofbauera. Byl pedagogem na SPŠ keramické v Karlových Varech a ředitelem Galerie výtvarného umění v Karlových Varech. V malbě se zaměřil na krajinu v okolí Karlových Varů a na studie květin. Zabýval se také tvorbou plakátů. Vystavoval se západočeskými výtvarníky, jeho práce se nalézají v západočeských galeriích.

111839. Portrét ženy
Dražba ukončena:11.02.2024 20:58:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 000 Kč