Olej na plátně, 65x53 cm. Signováno vpravo dole J. Šafránek 73. Rámováno.
Nejdelší strana: 79 cm
o autorovi: 1910 – 1981
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na Škole bytového průmyslu v Praze a na UMPRUM u A. Strnadela, J. Bendy a A. Hofbauera. Byl pedagogem na SPŠ keramické v Karlových Varech a ředitelem Galerie výtvarného umění v Karlových Varech. V malbě se zaměřil na krajinu v okolí Karlových Varů a na studie květin. Zabýval se také tvorbou plakátů. Vystavoval se západočeskými výtvarníky, jeho práce se nalézají v západočeských galeriích.