Kombinovaná technika, 46x31 cm. Signováno vpravo dole Šafařík. Rám, pasparta, sklo.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.
o autorovi: Narodil se v Prostějově roku 1886.
Původně se měl věnovat stolařskému řemeslu, ale pro své nevšední nadání a náklonnost k malíříství byl v roce 1903 přijat na pražskou akademii, kde však pobyl pouze rok. V akvarelování se cvičil u malíře Jana Köhlera. Roku 1908 se vystěhoval do Itálie, potom do Paříže, ale žil v cizině trpkým životem českého vystěhovalce. Od první světové války je nezvěstným. Za svého pobytu v Praze zachytil mezi jinými četná, často reprodukovaná zákoutí a pohledy na starou Prahu.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 850 000 Kč.