Jan Preisler - Černé jezero

Nejdelší strana: 84 cm

"Deep Jet Ink Lithograph", 68x52 cm. Signováno v tisku 2x Preisler. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Vzadu certifikováno. Art paper 279g. Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1872 – 1918
Akademický malíř a pedagog. V 15 letech začal v Praze studovat umělecko-průmyslovou školu, tehdy vedenou Františkem Ženíškem, kde později sám vyučoval. V r. 1903 se stal externím učitelem kresby aktu na UMPRUM a od r. 1913 působil jako profesor na AVU v Praze. Organizoval výstavu E. Muncha v Praze v r. 1905. V r. 1909 navštívil jeho ateliér francouzský sochař Emile Antoine Bourdelle. Byl členem SVU Mánes, stýkal se se členy skupiny Osma. Jeho dílo zprvu neslo rysy neoromantismu, později přechází od alegorie k symbolismu. Často se inspiroval verši svých současníků (Sova, Březina, Zeyer, ale i Nezval).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 24 000 000 CZK

152145. Černé jezero
Dražba ukončena:04.01.2026 20:32:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 100 Kč