Jan Pistorius - Hlava koně

Olej na plátně fixovaný na kartonu, 65x50 cm. Signováno vpravo dole Jan Pistorius. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1899 – 1960
Malíř, studoval v malířské škole F. Engelmüllera v Praze a na AVU u prof. Hynaise. Věnoval se krajinomalbě a portrétu, časté náměty čerpal na svých cestách Slovenskem. Od 50. let 20. stol. byl designérem ÚLUV, navrhoval konstruktivní a mechanické dřevěné hračky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč.

36569. Hlava koně
Dražba ukončena:30.10.2019 21:29:34
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 500 Kč