Olej na plátně, Monogramováno vlevo dole NJ 1865. Rámováno.
Nejdelší strana: 130 cm
Olej na plátně, 66x109 cm. Monogramováno vlevo dole NJ 1865. Rámováno.
Předložená olejomalba od Jana Nowopackého zobrazuje pohled na italskou krajinu. První plán kompozice je zasazen do stínu, v jehož pozadí se před divákem otevírá pohled na střední plán výrazně osvětlený slunečními paprsky probíjejícími se skrz zataženou oblohu. Spatřujeme rodinu, která našla úkryt pod skálou s bujnými korunami stromů. Idylickou atmosféru zobrazené scény dovršují hory ztrácející se v dálce. Barevnou kompozici provedenou pomocí teplých odstínů zemitých barev harmonicky doplňuje nebe s tlumenými valéry šedé barvy a jasnými modrými reflexy. Romantická krajinomalba je vysoce kvalitní ukázkou tvorby Jana Nowopackého a je nepřehlédnutelnou akvizicí pro sbírku krajinomalby 19. století.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1821 - 1908
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 95 000 Kč