Olej na kartonu, 30x40 cm. Signováno vpravo dole Najmr 54. Rám, sklo.
o autorovi: 1920 - 2003
Byl český a moravský malíř, výtvarník a pedagog. V letech 1940 - 1945 studoval malbu na Škole uměleckých řemesel (ŠUŘ) v Brně. Jeho profesorem zde byl mimo jiné akademický malíř Petr Dillinger. Poté v letech 1945 - 1949 vystudoval dějiny umění na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Od konce 40. let samostatně vystavoval svá díla především Brně, Jihlavě či Vyškově. Byl členem několika uměleckých skupin sdružující umělce jako například Spolku výtvarných umělců Aleš (od roku 1946) či Českého fondu výtvarných umění (ČFVU).