Jan Najmr - U naftové věže

Olej na kartonu, 30x40 cm. Signováno vpravo dole Najmr 54. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1920 - 2003
Byl český a moravský malíř, výtvarník a pedagog. V letech 1940 - 1945 studoval malbu na Škole uměleckých řemesel (ŠUŘ) v Brně. Jeho profesorem zde byl mimo jiné akademický malíř Petr Dillinger. Poté v letech 1945 - 1949 vystudoval dějiny umění na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Od konce 40. let samostatně vystavoval svá díla především Brně, Jihlavě či Vyškově. Byl členem několika uměleckých skupin sdružující umělce jako například Spolku výtvarných umělců Aleš (od roku 1946) či Českého fondu výtvarných umění (ČFVU).

Jan Najmr
59744. U naftové věže
Dražba ukončena:26.05.2021 19:10:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč limit (26.05.2021 15:27:52) 5057