Ladislav Jan Šaloun - Soubor 50- ti kusů kreseb

Kresby, Nesignovány, volné listy.

Pozn.: Pozůstalostní razítka. Papír poškozen.

o autorovi: *1. srpna 1870, Praha– + 18. října 1946, Praha. Sochař a malíř období secese, naturalismu a realismu, zakladatel moderního českého sochařství. Studoval v Reynierově kreslířské škole a sochařství soukromě u Tomáše Seidana a Bohuslava Schnircha. Zprvu byl ovlivněn J.V. Myslbekem, později Augustem Rodinem. Věnoval se monumentální i komorní plastice. Rád pracoval na sochařské výzdobě architektury.

16255. Soubor 50- ti kusů kreseb
Dražba ukončena:15.02.2018 19:46:54
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 100 Kč