Jan Kodet - Sochař a model

Tepaná měď, 33x24 cm. Signováno nahoře uprostřed Jan Kodet 1970.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1910 - 1974
Narodil se v Praze. Pocházel z rodiny významného českého malíře a sochaře Emanuela Kodeta. Studoval UMPRUM u prof. Dvořáka a poté AVU u prof. Španiela. Studijní cesty podnikl do Francie, Holandska, Dánska, Švédska, Norska a Maďarska. Ve své tvrobě byl ovlivněn kubismem a poetismem. Ztvárňoval převážně stylizované ženské figury.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 370 000 Kč

48428. Sochař a model
Dražba ukončena:26.08.2020 20:03:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč