Jan Kodet - Don Quijote

Patinovaná sádra na dřevěném podstavci. Celková výška 23 cm. Značeno Jan Kodet.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1910 - 1974
Narodil se v Praze. Pocházel z rodiny významného českého malíře a sochaře Emanuela Kodeta. Studoval UMPRUM u prof. Dvořáka a poté AVU u prof. Španiela. Studijní cesty podnikl do Francie, Holandska, Dánska, Švédska, Norska a Maďarska. Ve své tvrobě byl ovlivněn kubismem a poetismem. Ztvárňoval převážně stylizované ženské figury.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 370 000 Kč

75305. Don Quijote
Dražba ukončena:14.04.2022 21:33:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 800 Kč