Nejdelší strana: 123 cm
Olej na plátně, 76x95 cm. Signováno vlevo dole Jan Jílek 43. Rám.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Při pohledu na dílo Jana Jílka se ocitáme uprostřed zahrady s rozkvetlými stromy, která přitahuje pozornost uvolněnou expresí rukopisu. Volným kladením barev na podložku autor modeluje bujné koruny, jež tvoří dominantu zobrazeného výjevu. Uprostřed zelené louky se vine cesta vedoucí pohled diváka do hloubky kompozice. Barevnost výjevu určuje běloba výrazně se vymezující na pozadí sytých modrých a zelených tónů doplněných o reflexy růžové barvy. Autorovi se bezpochyby podařilo předat melancholickou náladu přírody, která evokuje u diváka vzpomínky na tiché chvíle strávené v přírodě. Dílo Jana Jílka je skvělou investicí do moderního českého umění.
o autorovi: 1905 - 1982
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.