Jan Jílek - Kvetoucí sad

Olej na sololitu, 32x50 cm, signováno vpravo dole Jan Jílek 68, rám.

1905, Batelov u Jihlavy - 1982
Student ČVUT v Praze (1926-1927; prof. O. Blažíček). Poté studia na škole kreslení u prof. Hofbauera (1927-1931). Roku 1931 přijat na AVU (prof. W. Nowak). V krajinomalbě se věnuje motivům z poříčí Bečvy a lesním motivům z Českomoravské vysočiny. Hojně vystavoval na našem území.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

3163. Kvetoucí sad
Dražba ukončena:25.11.2015 20:43:11
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 000 Kč