Jan Hrnčárek - Janáčkův kraj - Zimní podvečer u Hukvald

Olej na sololitu, 60x90 cm. Signováno vpravo dole J. Hrnčárek. Rám, sklo.

Nejdelší strana: 98 cm

o autorovi: 1918 - 2009
Narodil se ve Fryčovicích. Soukromě se učil u prof. O. Schüllera (1938-42) ve Frýdlantě nad Ostravicí a potom studoval v Praze na umělecké škole Mánesu u prof. Sychry, Wiesnera a Tittelbacha a na Akademii výtvarných umění v krajinářské speciálce prof. Nejedlého. Podnikl řadu cest po Evropě, měl výstavy v Curychu a Liverpoolu. V České republice vystavoval již od r. 1943. R. 1983 byl jmenován zasloužilým umělcem. Věnoval se především beskydské krajině, volné a užité grafice a tvorbě tapisérií.

126283. Janáčkův kraj - Zimní podvečer u Hukvald
Zbývá:9 dnů, 11 hodin
Konec dražby:13.10.2024 21:00:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč