Olej na kartonu, 33x43 cm. Signováno vpravo dole J. Honsa. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Přiloženo potvrzení pravosti od PhDr. Michaela Zachaře.
Nejdelší strana: 54 cm
Jan Honsa je významným žákem krajinářské školy slavného Julia Mařáka, který ve své tvorbě dokázal zprostředkovat divákovi poetiku přírody. Předložená kompozice ukazuje pohled na podzimní vesnickou scénu zobrazující říčku za chalupami. Při pohledu na kompozici cítíme dojem lehkosti, jenž autor předal pomocí citlivého rukopisu a zářivého koloritu, ve kterém se vymezují valéry zelené barvy a jemné odstíny oblohy. Volným kladením barev na podložku autor dosazuje dojmu prostorovosti dovršující skladbu kompozice. Předložené dílo Jana Honsy nesmí uniknout pozornosti milovníka a sběratele domácí krajinomalby.
o autorovi: 1876, Tisová u Vysokého Mýta - 1937, Polička
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč