Olej na plátně, 81x66 cm. Signováno vlevo dole Havlík 46. Nerámováno.
Pozn.: Tento obraz “Zátiší s černou židlí”( jablky a demižónem)pochází přímo z majetku rodiny autora a je součástí pětičlenného obrazového cyklu “Zátiší s černou židlí”, který vznikl krátce po druhé světové válce v Paříži. 1. Obraz “Zátiší s černou židlí” (a houslemi) je v majetku státu, od osmdesátých let 20. stol. je ve správě Alšovy JČ galerie v Hluboké nad Vltavou , registrační číslo obr. 0-2556.2.Obr. ”Zátiší s černou židli (džbánem a jablky) se vydražil v loňském roce v naší galerii č. 52702. 3.”Zátiší s černou židlí (novinami a dýmkou)je v soukromé sbírce pařížského sběratelé, také 4.obraz “Zátiší s černou židli a květinami”byl zakoupen do soukr. sbírky, do zahraničí. Obraz nabízený v této aukci byl vystaven v Paříži r 1947 a byl i součástí retrospektivní výstavy Jana Havlíka v roce 1991.Vyjíma těchto výstav a krátkodobých zápůjček, byl obraz po celou dobu v majetku rodiny autora, je proto ve velmi dobrém stavu. Jedná se o galerijní obraz, který je katalogizován a je dobrou finanční investicí.
o autorovi: 1915 - 1995
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.