Jan Havlík - Zátiší s holuby

Olej na plátně, 65x80 cm. Signováno vpravo dole a vzadu Havlík 1939. Nerámováno.

Sběratelsky zajímavý obraz - jedná se o nejstarší dochované zátiší tohoto autora. Obrazy s tématem zátiší je Jan Havlík zastoupen ve Státních sbírkách i ve sbírkách soukromých sběratelů u nás a v zahraničí (viz 83879). K obrazu “Zátiší s holuby” namaloval autor později ještě jednu variantu. Ta je majetkem Blatenského muzea, které disponuje rozsáhlou Sbírku jeho obrazů. V této aukci nabízený obraz byl součástí autorovy velké retrospektivní výstavy, je uveden v soupisu jeho díla a pochází přímo z majetku jeho rodiny. Toto Havlíkovo rané dílo, které nebylo nikdy restaurováno, je v původním, bezvadném stavu.

o autorovi: 1915 - 1995

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.

86449. Zátiší s holuby
Dražba ukončena:01.12.2022 21:15:57
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč