Olej na plátně a kombinovaná technika, 130x105 cm. Signováno vlevo dole Havlík 89. Rámováno.
Pozn.: Expresivní strukturální abstrakce-informel. Jedná se o jednu ze čtyř variant stejnojmenného obrazu, které vznikly v rozmezí třiceti let. První dvě z roku 1960 jsou majetkem státních instituci. Jedna je ve Sbírce moderního umění NG Praha (registrační číslo 015939). Druhá v AJG v Hluboké nad Vltavou (r. č. 0-2304). Třetí varianta z roku 1988 byla vydražena v galerii Obrazy v aukci v roce 2018 (č. položky 22611). Tato poslední varianta z roku 1989 zůstala v držení autora až do roku 1995 a pochází přímo z majetku jeho rodiny.
o autorovi: 1915 - 1995
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.