Olej na plátně, 65x93 cm. Signováno vpravo dole Havlík 59. Rámováno.
Pozn.: Po dokonalém zvládnutí realistické krajinomalby vytvořil autor v letech 1955 -1965 několik krajinomaleb, pro které je typická barevná nadsázka (p.č.51788, 68905) a jednoduchá zkratka (63423, 61000). V těchto obrazech barva vyjadřuje emoci a je důležitější, než detail. Proto je pro ně typická charakteristická barevná sytost a někdy i nelomené tóny. Těmito obrazy s fauvistickou barevností je autor zastoupen mj. v Alšově JČ galerii v Hluboké nad Vltavou a v několika dalších státních galeriích. Právě z tohoto období Havlíkovy tvorby pochází ”Rozlehlá krajina”. Obraz vznikl v jižních Čechách - v plenéru, v kraji, který malíř důvěrně znal a kde měl i svůj letní ateliér. Obraz je v původní autorské liště, je katalogizován a je majetkem rodiny autora.
o autorovi: 1915 - 1995
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.