Olej na plátně, 100x90 cm. Signováno vlevo dole Havlík 86. Rám.
Olejomalba pochází z rozsáhlého obrazového cyklu, na kterém autor pracoval od šedesátých let až do r.1987. Přibližně v té době vznikaly jeho známé “Skalky“, kterými je tento obraz silně ovlivněn. Je to patrné jak z kompozice obrazu, tak i z celkového jeho pojetí. Také svojí barevností s převahou modrých tónů připomíná tento obraz některá díla souběžně vznikajícího obrazového cyklu, jako např . “Usínající alpinum- Ptáci” (položka č.76156). Po revoluci byl obraz “Pták na hnízdě” několikrát vystaven - naposledy na velké retrospektivní výstavě autora, která se konala v prostorách galerie Žirovnického zámku. Obraz je dobrou investicí. Je v bezvadném stavu, je katalogizován, je v soupisu autorova díla a pochází přímo z majetku jeho rodiny.
o autorovi: 1915 - 1995
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.