Jan Havlík

62278. Portrét chlapce v čepici

popis: Olej na plátně, 50x42 cm. Signováno vpravo nahoře Havlík. Nerámováno.

o autorovi: 1915 - 1995
Narodil se ve Vídni. Po II. světové válce studoval na VŠUP v Praze u prof. Nováka a Baucha, aspiranturu u Filly a na Ecole des Arts et métier v Paříži u prof. Narbona. V roce 1950 byl jmenován asistentem VŠUP v Praze, později zde vedl školu figurální kresby. Jeho díla jsou zastoupena mimo jiné v NG Praha, ve sbírkách v USA a Japonsku. Na zámku Žirovnice je stálá expozice jeho obrazů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.

dražba ukončena: 28.07.2021 19:12:29

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 1 700 Kč