Nejdelší strana: 100 cm
Olej na plátně, 100x80 cm. Signováno vlevo dole Havlík 53. Nerámováno.
Obraz vznikl v r.1953, v době hluboké politické i hospodářské krize, perzekucí a devastace morálních hodnot. Byl součástí výstavy “Obrazy Jana Havlíka”, která se konala na jaře r.1970 v Praze na Národní třídě, v domě “U Topičů”- na samém konci Dubčekovské éry. Výstava byla tehdy pro velký úspěch prodloužena. Ohlas výstavy mj. i v tedy západoněmeckém Spieglu byl už neslučitelný s obdobím nastupující normalizace a výsledkem byl pro autora zákaz jeho výstavní činnosti, který trval následujících 20 let. Obraz je v soupisu autorova díla, je v bezvadném stavu a pochází přímo z majetku rodiny autora. Jedná se o kvalitní umělecké dílo galerijní hodnoty, které je dobrou investicí.
o autorovi: 1915 - 1995
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.