Nejdelší strana: 100 cm
Olej na plátně, 100x81 cm. Signováno vlevo dole Havlík 76. Nerámováno.
Autorský název tohoto obrazu je “Jihočeská Madona II ”. Obraz pochází ze stejnojmenného obrazového cyklu, na kterém autor pracoval v sedmdesátých letech. Centrální motiv stylizovaných Madon byl u těchto obrazů doplňován kresebně pojatými rostlinnými a živočišnými tvary - nejčastěji to byly motivy ryb, květin, vodních vážek, ptáků a slunce.
Obrazy z tohoto cyklu jsou součástí státních i soukromých sbírek a na trhu s uměním se dnes již nevyskytují. Výjimkou byla aukce Havlíkovy Madony v r. 2018 (pol. 25386). Dílo tehdy pocházelo, stejně jako tato položka, přímo z majetku rodiny autora.
o autorovi: 1915 - 1995
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.