Jan Havlík - Kosmická hudba

Kombinovaná technika, 43x38 cm. Signováno vlevo dole Havlík 93. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

Expresivní informel je součástí autorova obrazového cyklu ”Hudba”, na kterém začal pracovat už v poválečné Paříži. Ačkoliv je celý tento cyklus (r.1946 - r.1995) tvořen převážně monumentálními - velkoformátovými obrazy, v Česku se jich dochovalo jen velmi málo (viz položka 52958-Bethovenova VII.). Nabízený obraz je proto sběratelsky zajímavý a je výjimečný i svým komorním formátem. Má autorský rám a je v bezvadném původním stavu, je v soupisu autorova díla a pochází přímo z majetku jeho rodiny.

o autorovi: 1915 - 1995

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.

86265. Kosmická hudba
Dražba ukončena:30.11.2022 20:26:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč