Pozn.: Pozn.: Obraz spadá do autorova poválečného pařížského období.Těmito zátišími z přelomu první a druhé poloviny minulého století je zastoupena autorova tvorba ve Sbírce AJG na Hluboké. Téma mrtvých ptáků se v poválečné tvorbě Jana Havlíka vyskytuje poměrně často.Třemi obrazy s touto tématikou je Jan Havlík zastoupen mj. i v Blatenském muzeu, které vlastní poměrně rozsáhlou sbírku obrazů tohoto autora.Obraz “ Káně a sojka “ pochází přímo z majetku autorovy manželky., Jedná se o kvalitní obraz galerijní hodnoty, který je v bezvadném původním stavu.
Nejdelší strana: 100 cm
Olej na plátně, 100x80 cm. Signováno vlevo dole Havlík 47. Nerámováno.
o autorovi: 1915 - 1995
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.