Jan Havlík - Káně a sojka

Pozn.: Pozn.: Obraz spadá do autorova poválečného pařížského období.Těmito zátišími z přelomu první a druhé poloviny minulého století je zastoupena autorova tvorba ve Sbírce AJG na Hluboké. Téma mrtvých ptáků se v poválečné tvorbě Jana Havlíka vyskytuje poměrně často.Třemi obrazy s touto tématikou je Jan Havlík zastoupen mj. i v Blatenském muzeu, které vlastní poměrně rozsáhlou sbírku obrazů tohoto autora.Obraz “ Káně a sojka “ pochází přímo z majetku autorovy manželky., Jedná se o kvalitní obraz galerijní hodnoty, který je v bezvadném původním stavu.

Nejdelší strana: 100 cm

Olej na plátně, 100x80 cm. Signováno vlevo dole Havlík 47. Nerámováno.

o autorovi: 1915 - 1995

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.

74214. Káně a sojka
Dražba ukončena:30.03.2022 20:32:18
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč