Pozn.: Touto postavou řecké mytologie-jejím pádem a smrtí, se autor zabýval celoživotně. V jeho tvorbě zaujímá téma “lcarus” zvláštní, zcela výjmečné místo, které dalo vzniknout stejnojmennému obrazovému cyklu. Obrazy z tohoto cyklu je Jan havlík zastoupen i ve Sbírce moderního umění v naší Národní galerii v Praze ( lkarova smrt” -registrační číslo 015940 ), i ve stálé expozici galerie zámku Žirovnice (“lkarus”r.1990 a “Smrt lkara” r. 1987). Obraz z roku 1980, který je předmětem této aukce daroval autor své manželce. Je výjimečný svojí barevností, je v perfektním stavu, v původní autorské liště a je katalogizován. Jedná se o kvalitní dílo galerijní hodnoty, které je dobrou investici.
Olej na plátně, 80x100 cm. Signováno vlevo dole Havlík 80. Rám.
o autorovi: 1915 - 1995
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.