Jan Havlík - Hoch dělající si cigaretu

Olej na plátně, 81x65 cm. Signováno vlevo dole Havlík 56. Nerámováno.

V rozmezí r.1939-1959 namaloval autor ucelenou sérii dvaceti obrazů, znázorňujících muže nejrůznějších profesí a mladé hochy při různých činnostech. Mnohé z těchto obrazů v sobě měly kubistické prvky a většina jich měla francouzský formát, spojovala je také velmi podobná kompozice. Z tohoto obrazového cyklu pochází i tento obraz, který je v Soupisu autorova díla a je ve velmi dobrém stavu.

o autorovi: 1915 - 1995

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.

91469. Hoch dělající si cigaretu
Dražba ukončena:29.03.2023 21:32:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:26 000 Kč