Jan Havlík - Demarkační čára

Olej na plátně, 100x80 cm. Signováno dole uprostřed 79. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

Jedná se o kvalitní galerijní dílo, které bylo mnohokráte vystavováno. Nebylo nikdy restaurováno a je v perfektním stavu. Jednoduchá kompozice, zlatý řez, námět s hlubokým filozofickým podtextem a zajímavé zpracování mnoha detailů, činí z tohoto obrazu nevšední uměleckou záležitost. V horní části olejomalby byla jako podkladová barva použita poměrně silná vrstva bílého emailu, který autor po částečném jeho zaschnutí proškrabával a dále zpracovával do dalších struktur, které ve finální fázi překrýval postupně vrstvami transparentních červení. Díky emailovému podkladu má tato strukturální malba místy úžasnou svítivost a zářivou jasnost barvy, která je ještě umocněná kontrastem zeleného bitevního pole i druhé, černé bojové linie ve spodní části obrazu, kde byl podobným způsobem zpracován černý email. Obraz je v původní autorské liště a v bezvadném původním stavu, figuruje na soupisu autorova díla a pochází ze soukromé sbírky autorovy manželky. Jedná se o kvalitní dílo galerijní hodnoty, které je skvělou investici.

o autorovi: 1915 - 1995

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.

82411. Demarkační čára
Dražba ukončena:31.08.2022 21:14:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:22 000 Kč