Olej na plátně, 80x65 cm. Signováno vlevo dole Havlík 55. Nerámováno.
Pozn.: Jedná se o jeden ze dvou párových obrazů (“ Cikánské děvče“ a “Cikánský hoch”).Oba tyto obrazy vznikly na Slovensku v létě r.1955, během jednoho z několika prázdninových-studijních pobytů, které Jan Havlík každoročně podnikal se svými studenty z pražské VŠ UMPRUM. Obrazy z tohoto pobytu, vesměs s cikánskou tematikou, jsou součástí několika našich státních obrazových sbírek.Oba tyto obrazy byly původně instalovány v galerii Žirovnického zámku, kde je umístěna autorova stála obrazová expozice a jsou také uvedeny v jejim katalogu, viz katalog “ Galerie Jana Havlíka-zámek Žirovnice”.Později, z důvodu tiskové chyby (špatné datace), se sám autor rozhodl nahradit je jinými dvěma plátny.Obraz je v perfektním stavu, pochází přímo z majetku rodiny autora. Výše uvedený katalog je k obrazu přiložen a je součástí této aukce.
o autorovi: 1915 - 1995
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.