Jan Havlík - Chalupy v kopcích

Nejdelší strana: 93 cm

Olej na plátně, 65x93 cm. Signováno vlevo dole Havlík 59. Rámováno.

Olejomalba s autorským názvem “Kamenný Malíkov“ patří do série Havlíkových krajinomaleb, které vznikly na přelomu padesátých a šedesátých let. Je pro ně charakteristické určité zjednodušení a barevná nadsázka. Obrazy s touto fauvistickou barevnosti je autor zastoupen mj. v Alšově JČ galerii v Hluboké nad Vltavou, ve Sbírce Blatenského muzea a v galerii Žirovnického zámku, kde je od roku 1991 stálá expozice jeho díla. Je to jediný obraz jeho chalupy, který kdy namaloval, tam měl od konce padesátých let letní ateliér, ve kterém tvořil až do r.1995 a kde měl i pověstnou zahradu, která mu byla inspirací pro jeho nejznámější obrazový cyklus “Skalky”. Pod názvem ”Kamenný Malíkov“ je tato olejomalba uvedena v soupisu autorova díla. Obraz v původní autorské liště je v perfektním stavu a pochází přímo z majetku rodiny autora.

o autorovi: 1915 - 1995

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.

81228. Chalupy v kopcích
Dražba ukončena:28.07.2022 20:20:05
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 300 Kč