Pozn.: Pozn.: Expresivní, strukturální abstrakce-informel.Jedna ze 3 variant stejnojmenného obrazu, namalovaných v rozmezí téměř půl století. První z nich vznikla v roce 1947 v Paříži a zůstala v majetku Alice Ernestine Prin, zvané Kiki z Montparnassu. Variantu, která vznikla v poradí jako druhá a která je předmětem této aukce, daroval autor své manželce. Vzhledem k zákazu výstavní činnosti autora- jakožto politicky nežádoucího, mohl být obraz vystavován až po revoluci. Poprvé ho veřejnosti představila galerie Viktoria, která sídlila u Karlova mostu v Mostecké ul. č.6. Vernisáží obrazů Jana Havlíka zahájila tato galerie svoji činnost a v r. 1991 vydalo konsorcium Victoria art k této výstavě také katalog( viz. abART), v kterém je pod č. 8 “Červený obraz”uveden.Vnásledujících letech byl obraz součástí mnoha výstav u nás i v zahraničí, byl i součástí poslední velké retrospektivní výstavy Jana Havlíka, která se konala na zámku v Žirovnici, obraz je uveden v soupisu autorova díla i v katalogu galerie, která nese jeho jméno a která se nachází v zámku Žirovnice (od devadesátých let minulého století je v této galerii stálá expozice obrazů tohoto autora). V roce 1994 daroval Jan Havlík “Červený obraz” manželce Lucii, která ho zařadila do své soukromé obrazové Sbírky autorů 20. století. S výjimkou občasných zápůjček a výstav, byl obraz uložen až do letošního roku v pražském depozitáři.Tento informel pochází přímo ze sbírky autorovy manželky, je v původním stavu, v původní autorské liště a je zcela jistě dobrou investicí.Katalog Galerie Jana Havlíka je k obrazu přiložen.
Nejdelší strana: 95 cm
Kombinovaná technika, 95x88 cm. Signováno vpravo dole Havlík 88. Rámováno.
Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.
o autorovi: 1915 - 1995
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.