Olej, zlato, kombinovaná, strukturální technika, 130 x106 cm, signováno na přední i zadní straně str. plátna Havlík + vročení, r.1989, na blind rámu štítek s popisem, včetně evid. č. obr.-majetku AJG a taktéž štítek autorský. Nerámováno.
Pozn.: Expresivní, abstrakce-informel. Jedná se o jednu ze čtyř variant stejnojmenného obrazu, namalovaných v rozmezí téměř půl století. První vznikla r.1947 v Paříži, kde zůstala v majetku Alice Ernest. Prin. Verze z r.1967 je součástí soukromé sbírky v USA. Jako poslední vznikla r. 1995 maloformátová verze s názvem Bethovenova th 7, která je v majetku rodiny autora.Tato, formátově největší varianta vznikla v r.1989 a stala se majetkem Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou( viz evid. štítek). Po revoluci byl obraz na dožádání vrácen zpět a zařazen do obrazové sbírky manželky autora. Jedná se o kvalitní, monumentální dílo, galerijní hodnoty, které nebylo nikdy restaurováno a je v bezvadném stavu.
o autorovi: 1915 - 1995
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.