Jan Havlík

61000. Bednáreček II.

popis: Olej na kartonu, 37x44 cm. Signováno vpravo dole Havlík 64. Rámováno.
Malba nevznikla v plenéru, ani podle skici. Jde o expresivní zkratku důvěrně známého místa. Existují celkem 4 barevně odlišné varianty tohoto obrazu, všechny vznikly v r. 1964 a jsou charakterizovány uvolněným malířským rukopisem, místy pastózním nánosem barvy a proškrabávanou kresbou.
Obraz byl vystaven v roce 1991 na zámku Blatná na výstavě tvorby Jana Havlíka, která se konala pod záštitou muzea Blatná, v jehož sbírkách je autor zastoupen rozsáhlou kolekcí obrazů. Obraz je v autorském rámu, opatřen autorským mosazným štítkem, je katalogizován a pochází z majetku rodiny autora.

o autorovi: 1915 - 1995
Narodil se ve Vídni. Po II. světové válce studoval na VŠUP v Praze u prof. Nováka a Baucha, aspiranturu u Filly a na Ecole des Arts et métier v Paříži u prof. Narbona. V roce 1950 byl jmenován asistentem VŠUP v Praze, později zde vedl školu figurální kresby. Jeho díla jsou zastoupena mimo jiné v NG Praha, ve sbírkách v USA a Japonsku. Na zámku Žirovnice je stálá expozice jeho obrazů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.

dražba ukončena: 01.07.2021 21:11:05

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 4 000 Kč