Jan Havlík - Bednáreček II.

Olej na kartonu, 37x44 cm. Signováno vpravo dole Havlík 64. Rámováno.

Malba nevznikla v plenéru, ani podle skici. Jde o expresivní zkratku důvěrně známého místa. Existují celkem 4 barevně odlišné varianty tohoto obrazu, všechny vznikly v r. 1964 a jsou charakterizovány uvolněným malířským rukopisem, místy pastózním nánosem barvy a proškrabávanou kresbou.
Obraz byl vystaven v roce 1991 na zámku Blatná na výstavě tvorby Jana Havlíka, která se konala pod záštitou muzea Blatná, v jehož sbírkách je autor zastoupen rozsáhlou kolekcí obrazů. Obraz je v autorském rámu, opatřen autorským mosazným štítkem, je katalogizován a pochází z majetku rodiny autora.

o autorovi: 1915 - 1995

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.

61000. Bednáreček II.
Dražba ukončena:01.07.2021 21:11:05
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 000 Kč