Nejdelší strana: 115 cm
Olej na plátně, 100x81 cm. Signováno vlevo dole Havlík 86. Rámováno.
Dílo pochází z dnes již kultovního Havlíkova obrazového cyklu “Skalky”
(r.1964-1994) a předcházelo vzniku obrazu ”Příroda” viz. položka č.74347. Nabízené dílo vyniká svojí veselou, výraznou a kultivovanou barevností. Je v původním, masivním, autorském rámu a figuruje v soupisu Havlíkova díla. Obraz byl součástí několika samostatných výstav. Naposledy byl vystaven v galerii zámku Žirovnice v r. 2004, na společné výstavě “ Obrazy Jana Havlíka a Lucie Windsorové”.
Od té doby bylo dílo uloženo v pražském depozitáři. Tento galerijní obraz je v bezvadném stavu, včetně autorského rámu a je dobrou investiční příležitostí.
o autorovi: 1915 - 1995
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.