Olej na plátně, 101x81 cm. Signováno vzadu J. Havlík. Nerámováno.
Pozn.: Vzadu potvrzení pravosti přímo od autora díla.
Jedná se o dvouobraz - na zadní straně je olejová skica části monumentálního obrazu se sociální poválečnou tematikou (obraz byl později realizován v atelieru prof. Narbonna na École des Arts et Métiers v Paříži). Plátno bylo sejmuto s blind rámu a znovu napnuto. Sedící ženský akt vznikl v pařížském ateliéru Ivo Rubliče, u kterého Jan Havlík pobýval s Otou Janečkem při jejich první společné návštěvě poválečné Francie, ve které později Havlík studoval. Obraz je katalogizován, v roce 1948 byl vystaven a stal se součástí sbírky pařížského sběratele. Koncem osmdesátých let přešel obraz do vlastnictví českého emigranta a sběratele, který po návratu z Francie autora vyhledal, aby autentičnost předmětného díla potvrdil (viz . foto - vlastnoruční přípis a podpis autora). V roce 1994 získala obraz do svého majetku rodina autora. Tento obraz z konce první poloviny 20. století je v perfektním stavu a je uveden v Soupisu díla Jana Havlíka, jedná se o dílo prokazatelné provenience.
o autorovi: 1915 - 1995
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč.