Jan Habarta - Chlapec s kohoutem

Patinovaná sádra, dřevěný podstavec, celková výška 34 cm. Signováno Jan Habarta.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1919 – 1989
Sochař. Nejprve se vyučil s kameníkem, pak studoval na Škole umění ve Zlíně obor kamenosochařství, kde posléze také působil jako asistent a vedoucí praktické výuky v dílnách. Po odchodu svého učitele V. Makovského se stal vedoucím kamenosochařského oboru, jímž zůstal i po přestěhování školy do Uherského Hradiště. Věnoval se exteriérové plastice a monumentálním pomníkům. Byl členem Sdružení výtvarných umělců moravských, dále členem a funkcionářem SČVU a ČFVU, také nositelem řady vyznamenání.

105803. Chlapec s kohoutem
Dražba ukončena:19.11.2023 20:25:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 14.11.2023 11:18:21 848