Jan Grimm - Po koupeli

Olej na sololitu, 45x40 cm. Signováno vpravo dole Jan Grim 86. Rámováno.

Nejdelší strana: 60 cm

o autorovi: 1943-2012
Významný český malíř, galerista a propagátor Máchovských tradic. Studoval na AVU u F. Jiroudka. Byl představitelem českého expresionismu. Jako majitel Salva Guardy v Litoměřicích často maloval prostředí restaurací, servírky a lidi v pohybu. Jeho figury jsou mírně deformované, odcizené. Vytvořil mimo jiné mozaiku ve vestibulu stanice metra Skalka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 34 000 Kč

154195. Po koupeli
Zbývá:27 dnů, 18 hodin
Konec dražby:26.02.2026 20:13:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč