Kombinovaná technika, 70x50 cm. Signováno vpravo dole Jan Grimm. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Nejdelší strana: 80 cm
Předložené dílo „Akty“ tvoří zajímavou ukázku tvorby Jana Grimma a zobrazuje tříi polopostavy zobrazené en face, díky čemu se divák ocitá v přímém kontaktu se zobrazenými. Velmi živý rukopis provazuje kompozici a vytváří její dramatickou dynamiku. Obkreslené siluety výrazně vymezují postavy na pozadí, které je tvořeno rychlými tahy umělcova štětce. Odvážná barevnost se charakterizuje růžovými a fialovými tóny osvětlenými bělobou. Jedná se o vysoce kvalitní malbu, která vypovídá o skutečném mistrovství autora a doporučujeme ji jako skvělou finanční investici.
o autorovi: 1943-2012
Významný český malíř, galerista a propagátor Máchovských tradic. Studoval na AVU u F. Jiroudka. Byl představitelem českého expresionismu. Jako majitel Salva Guardy v Litoměřicích často maloval prostředí restaurací, servírky a lidi v pohybu. Jeho figury jsou mírně deformované, odcizené. Vytvořil mimo jiné mozaiku ve vestibulu stanice metra Skalka.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 34 000 Kč