Jan Dvořák - Podzimní nálada

Olej na kartonu, 31x121 cm. Signováno vlevo dole J. Dvořák. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 139 cm

o autorovi: 1942
Malíř, grafik, pedagog. Studoval výtvarnou výchovu a estetiku na PedF UK v Praze u C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického a K. Šmída., učil na ZUŠ malbu a grafiku. Tvoří často krajinné cykly, spojuje květiny s motivy krajiny, kde se uplatňuje i architektura. Je členem Mezinárodního sdružení výtvarníků Kolegium 90 v Hamburku a Středočeského sdružení výtvarných umělců. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách AJG v Hluboké n. Vltavou, Severočeské galerie a v soukromých kolekcích u nás i v zahraničí (Japonsko, Švýcarsko, USA).

vydraženo velký formát doporučujeme
112226. Podzimní nálada
Dražba ukončena:25.02.2024 21:05:08
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 100 Kč